Wed, May 13 Avondeditie Nederlands
ActueElpLatform.nl Actueelplatform Nieuwsupdate
Bijgewerkt 18:23 16 artikelen vandaag
Blog Lokaal Politiek Technologie Wereld Zakelijk

Plug Power Market Cap – Huidige Waarde, Grafiek en Analyse

Thijs Bakker Meijer • 2026-04-08 • Gecontroleerd door Sanne Bakker

Plug Power Inc. (PLUG), een vooraanstaand speler in de waterstof- en brandstofcelindustrie, verkeert in een fase van extreme waarderingsvolatiliteit. De marktkapitalisatie van het Amerikaanse technologiebedrijf schommelt in recente metingen tussen de 1,65 miljard en 3,48 miljard dollar, afhankelijk van de bron en het exacte tijdstip van notering volgens Trading Economics.

De dramatische koersfluctuaties weerspiegelen zowel de groeiverwachtingen in de groene waterstofsector als de uitdagingen van een kapitaalintensieve markt die nog in ontwikkeling is. Met een huidige aandeelkoers rond de 2,83 dollar en een historisch dieptepunt van slechts 0,70 dollar binnen hetzelfde boekjaar, worstelt het bedrijf met het behouden van beleggersvertrouwen bij Analist.nl.

Dit artikel analyseert de actuele financiële kerncijfers, de historische ontwikkeling van de beurswaardering en de investeringsimplicaties van Plugs marktpositie, gebaseerd op officiële marktdata en bedrijfsrapportages.

Wat is de marktkapitalisatie van Plug Power?

De waardering van Plug Power op de aandelenmarkt kent geen eenduidig cijfer. Recent geregistreerde marktkapitalisaties lopen uiteen van 1,65 miljard dollar in april 2026 tot 3,48 miljard dollar bij dagelijkse noteringen, waarbij schattingen rond de 3 miljard dollar het meest frequent voorkomen.

Huidige Market Cap
1,65 – 3,48 mld USD
Aantal Uitstaande Aandelen
~1,3 – 1,7 miljard
Huidige Aandeelkoers
~2,83 USD
Enterprise Value
~4,01 mld USD

Kerninzichten uit de huidige metrics

  • De enterprise value ligt met 4,01 miljard dollar structureel hoger dan de market cap, wat wijst op aanzienlijke schulden of cashposities.
  • De 52-weeks range toont extreme volatiliteit: van een dieptepunt van 0,70 dollar tot een hoogtepunt van 3,15 dollar.
  • De recente maandelijkse stijging bedraagt +164,58%, met een jaarcijfer van +77,21%.
  • Het aantal uitstaande aandelen is niet expliciet door het bedrijf gemeld, maar afgeleid uit de relatie tussen koers en market cap.
  • Plug Power behoort tot de categorie verlieslatende groeiaandelen met negatieve K/W-ratio’s.
  • Het marktaandeel binnen de industriële elektronica bedraagt slechts 0,10% van de totale sectoromzet.
  • Desondanks is Plug Power de grootste inkoper van vloeibare waterstof wereldwijd.

Financiële feiten op een rij

Metric Waarde Periode/Bron
Market Cap (range) 1,65 – 3,48 mld USD April 2026 / Recent
Enterprise Value 4,01 mld USD Recent
Aandelenkoers 2,83 USD Recent
52-weken hoog 3,15 USD Afgelopen 52 weken
52-weken laag 0,70 USD Afgelopen 52 weken
Uitstaande aandelen (afgeleid) 1,3 – 1,7 miljard Afgeleid bij koers 1,9-3 USD
EV/Omzet 2025 5,65x Prognose
EV/Omzet 2026 4,74x Prognose
Marktaandeel sector 0,10% 2023 (808 mln vs 773 mld USD)
1-jaars rendement +32,86% Recente 12 maanden

Hoe heeft de market cap van Plug Power zich ontwikkeld?

De historische analyse van Plugs beurswaardering toont een klassiek patroon van hype, correctie en herstel dat kenmerkend is voor disruptieve energietechnologieën. De jaren 2022 tot 2024 markeerden een periode van scherpe waardedalingen na een explosieve start.

De correctie 2022-2024

In 2022 bereikte Plug Power een indrukwekkende piekmarktkapitalisatie van 7,21 miljard dollar. Het daaropvolgende jaar zag een dramatische afkoeling naar 2,73 miljard dollar, een verlies van 62,18% volgens Traders Union. De daling zette gestaag door in 2024, toen de waardering verder kromp naar 1,83 miljard dollar (-32,96%), waarmee het bedrijf terugviel op het midcap-niveau van midden 2020.

Herstel en huidige volatiliteit

2025 bracht een voorzichtig herstel met een stijging naar 2,22 miljard dollar (+21,38%), met een tussenliggende piek in oktober op 2,44 miljard dollar. In maart 2026 accelereerde het herstel toen de koers steeg naar 1,9 dollar, waardoor de market cap de drempel van 2,52 miljard dollar doorbrak, gedreven door omzetgroei en afnemende operationele verliezen aldus Invezz. Voor 2026 voorzien analisten een verdere groei naar 2,79 miljard dollar, hoewel de huidige noteringen tussen 1,65 en 3,48 miljard dollar blijven schommelen.

Historische context

De huidige market cap ligt meer dan 50% beneden het 2022-piekniveau van 7,21 miljard dollar, ondanks fundamentele vooruitgang in productiecapaciteit en contractvolumes. Dit duidt op een significante herwaardering van risicopercepties in de waterstofsector.

Is Plug Power een goede investering op basis van market cap?

De investeringsattractiviteit van Plug Power blijft omstreden onder analisten. De marktwaardering reflecteert een klassieke groeiverschuiving waarbij toekomstig potentieel wordt afgewogen tegen huidige verlieslatende operaties en kapitaalverbranding.

Waarderingsratio’s en financiële gezondheid

De huidige waarderingsmultiples presenteren een uitdagend beeld. De K/W-ratio voor 2025 staat op -4,74x en voor 2026 op -8,73x, beide negatief als gevolg van aanhoudende nettoverliezen volgens MarketScreener. De omzetprognoses tonen een terugloop van 709 miljoen dollar in 2025 naar circa 611 miljoen dollar in 2026. Tegelijkertijd suggereren sommige analysemodellen een upside potentieel van 81,2%, terwijl de reële waarde-inschatting 19,1% positief uitvalt volgens Investing.com.

Concurrentiepositie en marktaandeel

Binnen de sector Industrie/Elektronica concurreert Plug Power met uiteenlopende spelers variërend van kleine ondernemingen zoals ReneSola (75 miljoen dollar marktkap) tot gianten als P&G (373 miljard dollar). Met een marktaandeel van slechts 0,10% in omzet blijft Plug Power een nichespeler, hoewel het operationeel de grootste inkoper van vloeibare waterstof ter wereld is met meer dan 69.000 geïmplementeerde fuelcells en 250 operationele waterstofstations volgens de officiële Q1 2024 rapportage.

Risico’s versus groeikatalysatoren

De investeringscase wordt gedefinieerd door een spanningsveld tussen operationele risico’s en strategische kansen. Belangrijke zorgen zijn de sterke seizoenaliteit (een derde van de omzet valt in de eerste helft van het jaar) en aanhoudende verliezen met een EBIT van -212 miljoen dollar en EPS van -0,2 dollar. Tegenover deze uitdagingen staan concrete groeidrivers: de productie van 40 ton waterstof per dag in Georgia, Tennessee en Louisiana, 4,5 GW aan electrolyzer-contracten en een strategisch partnership met Edison Motors voor waterstofbussen.

Financieel risicoprofiel

Plug Power is structureel verlieslatend met negatieve winstverwachtingen voor 2025 en 2026. Het bedrijf rapporteerde een EBIT van -212 miljoen dollar, wat een significante waarschuwing vormt voor risicovolle investeringen in groeiaandelen zonder operationele winstgevendheid.

Operationele groeifactoren

Het bedrijf realiseert 40 ton per dag aan waterstofproductiecapaciteit over meerdere staten en heeft 4,5 GW aan electrolyzer-contracten in portefeuille. Deze infrastructurele aanwezigheid vormt een fundament voor toekomstige omzetstabiliteit indien de waterstofmarkt volwassen wordt.

Historische mijlpalen in de waardering van Plug Power

  1. 2022: Piepkapitalisatie van 7,21 miljard dollar tijdens de waterstofmarkthype (Traders Union).
  2. 2023: Correctie naar 2,73 miljard dollar (-62,18%) door marktherwaardering en rentestijgingen.
  3. 2024: Verdere daling naar 1,83 miljard dollar (-32,96%), het laagste niveau sinds 2020.
  4. 2025: Herstel naar 2,22 miljard dollar (+21,38%) met een oktoberpiek op 2,44 miljard dollar.
  5. Maart 2026: Koersstijging naar 1,9 dollar levert market cap >2,52 miljard dollar op door verbeterde kwartaalcijfers.
  6. April 2026: Huidige bandbreedte tussen 1,65 en 3,48 miljard dollar, afhankelijk van bron en tijdstip.

Zekerheid en onzekerheid rond Plugs financiële kerncijfers

De transparantie rond Plug Power’s waardering lijkt op het eerste gezicht adequaat, maar een nadere blik onthult significante informatieasymmetrieën die investeerders moeten overwegen.

Vastgestelde informatie Onzekere of unclear informatie
Huidige market cap range (1,65 – 3,48 mld USD) Exact aantal uitstaande aandelen (alleen afgeleid: 1,3-1,7 mld)
Enterprise value van 4,01 miljard USD Tijdstip van bereiken operationele break-even
52-weeks range (0,70 – 3,15 USD) Precieze impact van seizoenaliteit op jaarcijfers
Historische piek van 7,21 miljard USD in 2022 Duurzaamheid van de huidige koersstijging (+164% maand)
Aanwezigheid van 4,5 GW aan contracten Conversie van contracten naar consistente cashflow

De betekenis van market cap in de waterstoftransitie

De waardering van Plug Power fungeert als barometer voor bredere investeerderstemming in de groene waterstofeconomie. De daling van een market cap van meer dan 7 miljard dollar naar het huidige niveau reflecteert niet alleen bedrijfsspecifieke uitdagingen, maar ook een sectorbrede herkalibratie van verwachtingen rondom waterstoftechnologie. Terwijl de transitie naar hernieuwbare energie door overheden wordt gepusht, blijft de marktwaardering afhankelijk van de commerciële schaalbaarheid van waterstofoplossingen. De discrepantie tussen de enterprise value van 4 miljard dollar en de lagere market cap benadrukt de kapitaalintensieve aard van infrastructuuruitbreiding in deze sector. Scenario’s voor andere sectoren, zoals de Herintroductie en groei in Nederland, tonen hoe marktpercepties kunnen verschuiven op basis van operationele mijlpalen.

Bronanalyse en marktcommentaar

De financiële rapportage van Plug Power in het eerste kwartaal van 2024 biedt de meest gedetailleerde blik op de interne operationele metrics. De documentatie benadrukt de strategische focus op verticale integratie binnen het groene waterstofecosysteem, omvattend productie, opslag en e-mobility.

“Met 40 ton per dag aan waterstofproductiecapaciteit operationeel in meerdere staten en 4,5 GW aan electrolyzer-contracten in de pijplijn, positioneert Plug Power zich als end-to-end leverancier in de waterstofwaardeketen.”

— Plug Power Q1 2024 Financial Results, officiële persbericht

“De extreme volatiliteit in de 52-weeks range, variërend van 0,70 tot 3,15 dollar, reflecteert de speculatieve aard van investeringen in opkomende energietechnologieën waarbij fundamentele waardering vaak divergeert van marktprijzen.”

— Marktdata-analyse, geaggregeerd uit Analist.nl en Trading Economics

Samenvattende reflectie op Plug Power’s market cap

Plug Power navigeert op dit moment door een kritieke fase waarbij de market cap van 1,65 tot 3,48 miljard dollar het spanningsveld illustreert tussen operationele groei en financiële duurzaamheid. Terwijl de enterprise value van 4,01 miljard dollar de substantiële schaal van de onderneming belicht, dwingen aanhoudende verliezen en negatieve K/W-ratio’s tot voorzichtigheid. De historische prestaties, vergelijkbaar met de dynamiek in Actuele Posities, Head-to-Head en Vorm, tonen aan dat marktwaarderingen tijdelijke schijnnauwkeurigheid kunnen vertonen terwijl onderliggende fundamentals evolueren. Investeerders dienen de bandbreedte in waarderingsberichtgeving serieus te nemen als indicator van volatiliteit in plaats van consensus.

Veelgestelde vragen

Wat is het verschil tussen market cap en enterprise value bij Plug Power?

De market cap (1,65-3,48 mld USD) reflecteert de aandelenwaarde, terwijl de enterprise value (4,01 mld USD) de totale bedrijfswaarde incluis schulden en exclusief cash weergeeft. Het verschil wijst op aanzienlijke financieringsstructuur buiten het aandelenkapitaal.

Waarom verschillen de rapportages over de huidige market cap?

Marktkapitalisaties worden real-time berekend door vermenigvuldiging van koers met uitstaande aandelen. Tijdsverschillen in datafeeds, schommelingen in koers (dagelijks >30%) en afwijkende definities van “huidig” veroorzaken de bandbreedte tussen bronnen.

Hoe beïnvloeden seizoenpatronen de beurswaardering?

Plug Power toont sterke seizoenaliteit waarbij circa een derde van de jaaromzet in de eerste helft van het boekjaar wordt gerealiseerd. Dit kan leiden tot kwartaalgebonden koersschommelingen die losstaan van structurele waarderingswijzigingen.

Op welke beurs wordt Plug Power verhandeld?

Plug Power (ticker: PLUG) is genoteerd aan de NASDAQ in de Verenigde Staten. De aandelen zijn toegankelijk voor Nederlandse beleggers via internationale brokers en beleggingsplatformen.

Is Plug Power een large-cap of mid-cap aandeel?

Met een market cap tussen 1,65 en 3,48 miljard dollar valt Plug Power in de small- tot mid-cap categorie. De classificatie verschuift afhankelijk van de dagelijkse koersbewegingen binnen deze bandbreedte.

Welke rol spelen waterstofcontracten in de waardering?

De 4,5 GW aan electrolyzer-contracten en partnerships zoals dat met Edison Motors voor waterstofbussen vormen immateriële waardedragers die niet volledig in de huidige market cap gereflecteerd lijken, gezien de negatieve winstverwachtingen.

Thijs Bakker Meijer

Over de auteur

Thijs Bakker Meijer

De dekking wordt doorlopend bijgewerkt met transparante broncontrole.